لایروبی

لایروبی

برداشتن هر نوع رسوبات ته‌نشین شده در نهرها و کانال‌های روباز و سربسته و زیر پلها را لایروبی گویند به عبارت دیگر استخراج یا جا به جایی خاک یا سنگ در بستر زمین، دریا,رودخانه ، بنادر و ….. را لایروبی میگویند که به طور معمول فعالیت های لایروبی به دو صورت انجام می شود ، حالت اول را لایروبی احداث میگویند که برای بار اول انجام می شود و حالت دوم لایروبی به منظور نگهداری میباشد که به دو شکل لایروبی ادواری و لایروبی منظم است. لایروبی در دریا ها با استفاده از کشتی های غول آسای لایروبی انجام میشود. عمیق کردن رودخانه ها و یا دریاچه ها و یا حوضچه بنادر ، پر کردن گودی ها در زیر آب یا خشکی ، جایگزینی مواد با کیفیت خوب و مناسب به جای مواد ضعیف در زیر آب از مهم ترین اهداف لایروبی کردن میباشد

کاربرد های لایروبی

در بسیاری از نقاط جهان شن و ماسه و لای حاصل از لایروبی ، در آبادسازی و ترمیم نواحی احداث ساحل جزایر مصنوعی و یا ساخت موج شکن ، مورد استفاده قرار می گیرد. استخراج این مواد می تواند توسط لایروب لنگری و یا لایروب کششی انجام شود.

مثلا در ساختمان و ابنیه برای فوندانسیون و احیاء با مواد مناسب و مهمتر از همه توسعه محیط زیست ، استخراج مواد تمیز و قرار دادن روی مواد آلوده به عنوان لایه پوشاننده از آلاینده ها استفاده می شود. زیستگاه هایی وجود دارند که به منظور استخراج و قرار دادن ، مناسب و مساعدتر از زیستگاه هایی مانند زمین های در معرض جزر و مد مداوم کنار ساحل هستند.

توضیح این‌که با توجه به اهمیت کاهش محدودیت‌های حاصل از عمق آب و نیز به منظور آبراهه‌هایی برای تردد کشتی‌ها، ایجاد تسهیلات در لنگرگاه و حوضچه بنادر و ایجاد کانال عمیق‌تر لایروبی به‌عنوان کاری غیرقابل اجتناب در صنعت دریانوردی در نظر گرفته می‌شود که باعث تردد شناورها در داخل حوضچه یا کانال می‌شود.

لایروبی و کاربرد های لایروبی

مزایای لایروبی

افزایش مواد مغذی آب در طی پاشیده شدن آب بر سطح دریا است که موجب افزایش فیتوپلانکتون ها و رشد جلبک ها می شود که این امر باعث غنی شدن آب میشود و از دیگر مزایای لایروبی به افزایش غلظت فلزات سنگین به ویژه در لنگرگاه های حمل مواد نفتی میتوان اشاره کرد .این مواد با گذشت زمان به وسیله آب رقیق شده و از غلظت آنها کاسته خواهد شد. ماهیت این مواد بسته به محل لایروبی تا حد زیادی متفاوت است.

لایروبی از گذشته تا کنون

سابقه لایه روبی در رودخانه‌هایی مانند نیل، دجله و ایندوس به هزاران سال پیش مربوط می‌شود. ایجاد کانالی بین دو رود دجله و فرات و ایجاد کانال بین رودخانه نیل و دریای سرخ که هر دو به حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، در مراجع تاریخی آمده است. احداث کانال بین رودخانه نیل و دریای سرخ توسط نیکائو دوم آغاز شد و پس از یکصد سال توسط داریوش پادشاه ایران کامل گردید. این لایه روبی‌ها عمدتاً توسط پیاده نظام و اسیران جنگی انجام می‌شده است.

اولین لایروبی ها در ایران

لایه روبی در ایران به مفهوم جدید آن سابقه زیادی ندارد. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی برای لایه روبی بنادر غالباً از توان و تخصص شرکتهای خارجی بهره می‌گرفت. در قرارداد الجزایر (۱۹۷۰) که جهت رفع اختلاف ایران و عراق در دوران رژیم گذشته بر سر مالکیت اروندرود به امضا رسید. دولت ایران به دلیل نداشتن ناوگان لایه روبی، حق لایه روبی اروند را به مدت ۵ سال به عراق واگذار کرد و همزمان سازمان بنادر و دریانوردی را موظف به تجهیز ناوگان لایه روبی خود نمود.

بودجه در نظر گرفته شده برای لایروبی در سال 98

به نقل از مشرق نیوز:

رئیس گروه نظارت بر طرح های مهندسی رودخانه شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: ۵۱ میلیارد تومان اعتبار لایروبی در مقایسه با اعتبارات مورد نیاز بخش مهندسی رودخانه که سالانه حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان است، بسیار ناچیز است.

تکنسین های شرکت تشخیص برتر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی نقاط استان تهران و البرز حتی در روز های تعطیل هستند. برای رفع مشکلات تاسیساتی ساختمان خود از جمله ترکیدگی لوله ، نشتی لوله ، نم و رطوبت ، گرفتگی لوله و … فقط کافیست با شعب ما در سراسر تهران تماس حاصل فرمائید.
تماس با تشخیص برتر

تشخص ترکیدگی لوله | رفع نم و رطوبت | نشط یابی لوله | لوله باز کنی | تشخیص برتر