لوله بازکنی تهران

۱۰ مورد از علائم آسیب دیدن لوله فاضلاب

 

10 مورد از علائم آسیب دیدن لوله های فاضلاب

در این مقاله ۱۰ مورد از مهمترین علائمی که نشان می دهد لوله های فاضلاب شما رو به خرابی و زوال است را بررسی می کنیم.

خانه های قدیمی در تهران با عمر بالاتر از ۲۰ سال وجود دارد که در آنها از لوله های فاضلاب چدنی استفاده شده است.

این لوله های فاضلاب چدنی در معرض شکستگی قرار دارند. همچنین لوله های فاضلاب منزل شما ممکن است در اثر نفوذ ریشه گیاهان یا ترک های جزئی دچار آسیب شده باشند.

اجازه ندهید که لوله های فاضلاب شما به مرحله ای برسد که دچار شکستگی شود. هزینه تعمیر و تعویض لوله‌های فاضلاب شکسته شده بسیار بالاتر از تعمیر آن یا  لوله بازکنی معمولی میباشد.

مهمترین نشانه های مشکل در لوله های فاضلاب:  

گرفتگی سینک ظرفشویی در اثر ریختن زباله

1_ گرفتگی لوله فاضلاب و برگشتی از آنها

برگشت آب در لوله های فاضلاب معمولاً در اثر انسداد در یکی از انشعابات لوله فاضلاب یا در مسیر اصلی لوله فاضلاب اتفاق می افتد.

اگر هر بار که از سینک ظرفشویی استفاده می کنید آب آن خوب تخلیه نمی شود و گیر می کند یکی از نشانه های گرفتگی مسیر لوله فاضلاب آن می باشد.

اگر این گرفتگی در نقاط دیگری مثل حمام یا کف آشپزخانه هم اتفاق می افتد حتماً نشانه گرفتگی در لوله اصلی فاضلاب می باشد.  

 

بوی بد در اثر شکستگی یا نشتی لوله فاضلاب

2_ بوی بد فاضلاب

اگر در برخی از نقاط منزل بوی بد فاضلاب را حس می کنید یکی از نشانه های سوراخ شدن یا ترک در لوله فاضلاب است.

لوله های فاضلاب شما دارای زانویی هستند که از برگشت بوی بد فاضلاب به بالا جلوگیری می کند. پس در صورت حس کردن بوی غیرطبیعی فاضلاب در نقطه ای از خانه شک کنید که ممکن است شکستگی یا ترک و یا گرفتگی اتفاق افتاده باشد.  

 

3_ ایجاد کپک

علاوه بر بوی بد فاضلاب، ایجاد نم و کپک در قسمت‌هایی از دیوارها یا کف اتاق ها ممکن است در اثر شکستگی یا نشتی یکی از لوله های فاضلاب شما اتفاق افتاده باشد.

رطوبت بالاتر از ۵۵ درصد در منزل موجب نم کشیدن و کپک زدن دیوارها و سقف خواهد شد. در صورت دیدن این موضوع حتماً باید سلامت لوله های فاضلاب یا آب بررسی شود.

در مقاله نشت یابی لوله با دستگاه کاملاً این موضوع توضیح داده شده است همچنین مقاله رفع نم و رطوبت بدون تخریب به مسئله رفع بوی نم و رطوبت از دیوارها و سقف پرداخته شده است.  

 

4_ تخلیه آهسته

تخلیه کند و آهسته آب در سرویس های بهداشتی یا سینک و حمام، نشانه گرفتگی یا انسداد در لوله های فاضلاب است.

دستگاه های لوله بازکنی فنر می توانند در باز کردن این گونه گرفتگی ها کمک نمایند. لازم به ذکر است در هنگام گرفتگی های لوله های فاضلابی که از جنس پی وی سی هستند از مواد لوله بازکن مایع که حالت اسیدی دارند استفاده نکنید آنها لوله را دچار خوردگی و آسیب می نمایند.  

 

5_ رشد چمن یا گیاهان به صورت لکه ای

اگر در قسمت هایی از حیاط منزل یا کف، رشد چمن یا گیاهان را به  صورت لکه‌ ای مشاهده کرده‌اید یکی از نشانه های شکستگی و نشتی لوله های فاضلاب در آن قسمت می تواند باشد .

مواد خروجی  لوله های فاضلاب مثل کود برای گیاهان عمل کرده و باعث رشد آنها می‌شود.  

 

6_ به وجود آمدن چاله و حفره در کف

شکستگی و نشتی لوله های فاضلاب موجب ایجاد نم و رطوبت خواهد شد که این موضوع به نرم شدن خاک و فرورفتگی در اثر وزن خواهد شد.پس مواظب فرورفتگی های غیر عادی در نقاط مختلف منزلتان باشید.  

 

7_ ایجاد ترک در سقف یا دیوار

برخی اوقات شکستگی لوله های فاضلاب و نشتی و نم و رطوبت حاصله باعث ایجاد ترک در قسمت هایی از دیوار یا سقف می شود.  

 

زندگی جانوران موذی در کنار شکستگی های لوله فاضلاب

8_ دیدن موش و جانوران موذی

اگر سابقه دیدن جانوران موذی مثل موش و یا سوسک را در منزل نداشته اید و اکنون یکی از آنها را مشاهده کرده اید ممکن است نشانه شکستگی یکی از خطوط فاضلاب باشد. جانوران موذی در محیط های آلوده و لوله های فاضلاب به راحتی زندگی و تغذیه می کند.  

 

9_ حشرات

اگر جدیدا متوجه حضور حشرات زیادی در قسمت‌هایی از منزل یا حیاط شده اید ممکن است به دلیل وجود مواد فاضلابی و شکستگی و نشتی یکی از لوله ها باشد.  

 

10- شکایت همسایه از بوی فاضلاب در درب ورودی

ممکن است یکی از همسایگان شما از بوی بد فاضلاب در کریدور ورودی که با شما مشترک است شکایت داشته باشد. گاهی اوقات لوله فاضلاب از انشعاب اصلی در نزدیکی در ورودی دچار شکستگی یا نشتی می شود که بوی آن می تواند باعث آزار دیگران شود  

سخن پایانی: در پایان لازم می دانیم متذکر شویم لوله های فاضلاب در ساختمان نقش حیاتی دارند و آسیب به آنها می تواند هزینه های زیادی را وارد نماید.

پیشنهاد می کنیم به صورت دوره ای از سلامت آنها مطمئن شوید. می توانید از افراد ما در خدمات لوله بازکنی تهران مشاوره رایگان دریافت نمایید.

لوله بازکنی از مشاغلی است که زیاد مهم به نظر نمی آید،ولی کافی است یکبار لوله فاضلاب دچار گرفتگی شده تا عملکرد مهم این شغل درک شود.

با توجه به اینکه جنس اغلب لوله های فاضلاب ساختمان های مسکونی pvc است,باید توجه شود که آنها بسیار شکننده و در برابر اسیدهای لوله بازکن مقاومت کمی دارند.


خدمات دیگر ما

نشتیابی لوله با دستگاه | رفع نم و رطوبت | لوله بازکنی | لوله کشی ساختمان

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 

نوشته های مرتبط