اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب3

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب

 

ترکیدگی لوله آب چه در ساختمان های نوساز و چه در ساختمان های قدیمی اگر به موقع جلوگیری نشود میتواند باعث ایجاد مشکل در بنا شود و حتی ممکن است که باعث تخریب بخشی از بنا شود. پس زمانی که ساختمان شما دچار ترکیدگی لوله آب میشود شما باید با انجام اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب فورا از به وجود آمدن مشکلات دیگر جلوگیری کنید و بعد در مرحله بعدی با تکنسین های تاسیساتی تماس بگیرید تا برای رفع مشکل شما در محل حاضر شوند. تکنسین های شرکت فنی تاسیساتی تشخیص برتر برای انجام امور تاسیساتی ساختمان و رفع ترکیدگی لوله آب در خدمت شما هستند. فقط کافیست با یکی از شعب ما در سراسر تهران تماس بگیرید.

 

مدیریت: کیان 09129456775                شعبه شمال تهران 02122639039               شعبه شرق تهران 02126701224

شعبه غرب تهران 02144006007               شعبه ونک ، ولیعصر 02186080484

 

در صورت بروز ترکیدگی لوله آب در لوله کشی ساختمان ابتدا بلافاصله باید فلکه آب مربوط به واحد بسته شود و بعد از قطع کامل آب شروع به انجام اقدامات بعدی  جهت تعمیر  و یا تعویض لوله آب شود.

 

نکته : اما اگر با بستن فلکه آب مربوط به واحد ، آب واحد قطع نشد باید فلکه اصلی آب ساختمان بسته شود. قبل از بستن فلکه اصلی آب ساختمان با مدیر ساختمان صحبت کنید تا باقی واحد ها را از این امر مطلع سازد و بعد از هماهنگی با آنها شما فلکه اصلی آب ساختمان را ببندید.

 

سپس بعد از اطمینان از قطع کامل آب شما می توانید اقدام به تعمیر و یا تعویض لوله آب کنید. همچنین بعد از بستن فلکه اصلی آب کل ساختمان ، یک یا چند شیر آب را در قسمت پارکینگ یا واحدهای همکف و یا پایین تر از واحدی که در آن لوله دچار مشکل شده است باز کنید تا آب داخل لوله ها به سرعت تخلیه شود و از خرابی بیشتر جلوگیری شود.

 

بعد از بستن فلکه آب ساختمان میتوانید برای ادامه باقی مراحل  با شرکت تشخیص برتر برای رفع ترکیدگی لوله آب ساختمان خود تماس حاصل فرمائید.
تماس با تشخیص برتر

 

 اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب

ابتدا به دنبال علائم نشتی لوله آب یا ترکیدگی لوله آب که در مقاله تشخیص ترکیدگی لوله و در مقاله نشت یابی لوله آب کاملا به آن پرداختیم باشید. اگر با علائم ترکیدگی لوله آب و نشتی لوله آب در واحد برخورد کردید برای جلوگیری از به وجود آمدن خسارت های بیشتر اقدامات زیر را انجام دهید.

1.شیر فلکه اصلی را ببندید.

شیر فلکه اصلی را ببندید
شیر فلکه اصلی را ببندید

2.شیرهای آب را کاملا باز کنید تا هیچ آبی درون لوله‌ها نماند.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب
اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب

3.از کلید ها و کنتور برق فاصله بگیرید

زیرا امکان ورود آب به آنها نیز وجود دارد و آب می‌تواند به راحتی رسانا‌ی جریان برق شود در نتیجه برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از کلید ها و پریز های برق فاصله بگیرید.

اقدامات اضطراری هنگام ترکیدگی لوله آب2

4.اگر ترکیدگی لوله‌های آب در داخل ساختمان نیستند

 اگر در خیابان یا کوچه هست سریعا با شرکت آب و فاضلاب تماس بگیرید تا خطری ایجاد نشود.

تماس با شرکت آب و فاضلاب
5.در اولین فرصتی که توانستید آب اضافی را خارج کنید

تا از بروز آسیب های بیشتر جلوگیری شود.

6.شماره پیگیری خود را داشته باشید

یک قبض آب را به منظور استفاده از شماره اشتراک برای تماس با ۱۲۲ و ثبت مشکل در دسترس داشته باشید و بعد از برقراری ارتباط با اپراتور پاسخگویی حتما ” شماره پیگیری خود را دریافت و تا رسیدن به نتیجه در جایی یادداشت کنید” تا در صورت نیاز شماره پیگیری خود را داشته باشید.

7.سئوالات کارشناسان را جدی گرفته

در هنگام تماس با مرکز ۱۲۲، سئوالات کارشناسان را جدی گرفته و نهایت همکاری را در ارائه پاسخ صحیح به این پرسش ها انجام دهید تا از گمراهی آنها جلوگیری شده و در اسرع وقت نسبت به رفع حادثه اقدام کنند.

8.با شرکت تشخیص برتر تماس بگیرید

بهتر است برای تشخیص ترکیدگی لوله و رفع ترکیدگی لوله و دیگر خدمات تاسیساتی ساختمان با شرکت تشخیص برتر تماس بگیرید.

 

جهت انجام تمامی امور تاسیساتی ساختمان خود از جمله: تشخیص ترکیدگی لوله ، لوله بازکنی ، نشت یابی لوله و… با تشخیص برتر تماس بگیرید.
تماس با تشخیص برتر

 

 

مراحل پیشگیرانه برای جلوگیری از ترکیدن لوله آب

1.باید بدانید که موتور خانه و کنتور و شیرهای فلکه اصلی ساختمان در کدام قسمت ساختمان قرار دارند.
2.از عایق شدن کامل شیرهای بیرونی و لوله‌کشی‌های خارج ساختمان اطمینان حاصل کنید و اگر عایق نشده‌اند از عایق‌های حرارتی از جمله فوم یا پشم شیشه برای گرم کردن لوله‌ها در فصل های سرد مثل زمستان استفاده کنید.
3.بهتر است اتصالات معیوب را تعمیر و یا تعویض کنید.

4.مناطقی مثل گاراژ و زیر زمین را عایق کنید.
5.در سیستم لوله کشی ساختمان، از لوله‌های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید این کار باعث کاهش احتمال ترکیدگی لوله آب میشود. در مقاله ای جداگانه لوله های با کیفیت را معرفی کردیم.
6.مخزن آب سرد که در برخی از ساختمان ها از آن استفاده می‌شود معمولا یکی از عوامل مهم در ترکیدگی لوله آب است. بهترین دما برای این مخزن ۱۲ درجه سانتی گراد است.
7.اگر در فصل سرما در ساختمان نیستید مثلا مسافرت هستید و یا … فلکه آب را ببندید، بعد از آن برای تخلیه آب درون لوله ها شیرهای آب را باز کنید. این امر بسیار مهم بوده و اگر سیستم گرمایشی خانه شما بدون آب کار می‌کند آن را برای مدتی روشن بگذارید.

8.اگر در ساختمانتان از سیستم گرمایشی مرکزی استفاده می کنید حتماً آن را مرتباً بررسی و کنترل کنید زیرا سیستم گرمایشی مرکزی باعث گردش هوای گرم در اطراف خانه شده و لوله‌ها را گرم می کند که این امر خطر شکستن لوله ها را کاهش میدهد.
9.هر چند وقت یکبار با تماس با تکنسین های تشخیص برتر سیستم لوله کشی ساختمان خود بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد. زیرا پیشگیری بسیار بهتر و کم هزینه تر از درمان است.

تکنسین های شرکت تشخیص برتر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی نقاط استان تهران و البرز حتی در روز های تعطیل هستند. برای رفع مشکلات تاسیساتی ساختمان خود از جمله ترکیدگی لوله ، نشتی لوله ، نم و رطوبت ، گرفتگی لوله و … فقط کافیست با شعب ما در سراسر تهران تماس حاصل فرمائید.
تماس با تشخیص برتر

تشخص ترکیدگی لوله | رفع نم و رطوبت | نشط یابی لوله | لوله باز کنی | تشخیص برتر

نوشته های مرتبط