راه های باز کردن لوله فاضلاب

روش های باز کردن لوله فاضلاب

حتما برای شما هم پیش آمده که لوله فاضلاب ظرفشویی یا حموم میگیره و به دنبال روش های باز کردن لوله فاضلاب هستید .گرفتگی سینک ظرفشویی و چاهک حمام یک مشکل بزرگ و نگران کننده است و گاهی مواقع لازم است که خودمان دست به کار شویم  گاهی پیش می‌آید که انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی و … در مسیر لوله‌ها گیر کرده و باعث ایجاد لایه‌ای مقاوم به آب می‌شود. اما با چه روشی خودمان در خانه میتوانیم مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنیم . ما در این مقاله به شما راه های باز کردن لوله فاضلاب و بهترین راهکار های جلوگیری از گرفتگی فاضلاب لوله ها رو به شما آموزش می دهیم.راحت ترین و ساده ترین راه ممکن برای باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی باز کردن سیفون ( شتر گلو ) زیر سینک و تخلیه و تمیز کردن آن است . ما استفاده از مواد لوله بازکن اسیدی را برای باز کردن لوله فاضلاب ظرفشویی پیشنهاد نمی کنیم زیرا مواد شیمیایی آنها به سینک ظرفشویی شما آسیب می رساند و رنگ آن را تیره می کند . اما در نهایت انتخاب با شماست .

روش باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

روش باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه یکی از روش های آسان برای باز کردن لوله مسدود شده می باشد

روش اول باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

برای شروع ابتدا نیمی از نوشابه را درون سینک یا لوله فاضلابی که گرفته خالی کنید، سپس مقداری جوش شیرین به آن اضافه نمایید.

بعد از آن مقداری سرکه باید به این دو ماده اضافه کنید که ترکیب شیمیایی به وجود بیاید. همانطور که میبینید محلول شروع به جوشیدن می کند.

دوباره مقداری جوش شیرین و سرکه اضافه کنید تا راه فاضلاب به خوبی باز شود.

در این مرحله تقریبا بین 30 الی 50 دقیقه باید صبر کنید سپس جهت تست رفع انسداد لوله فاضلاب، آب را باز کنید. با هر سه روش قطعا اگر گرفتگی معمولی و پیچیده نباشد، نتیجه مثبتی خواهید گرفت.

این محلول بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب توالت هم می باشد که از باز کردن لوله فاضلاب با اسید بسیار بهتر و بی خطر می باشد.

روش دوم باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

روش دوم همانند روش اول می باشد، با این تفاوت که نباید از نوشابه استفاده کنید. برای شروع آب را باز کنید، جوش شیرین را داخل لوله بریزید.

حالا نصب بطری سرکه سفید را به جوش شیرین اضافه کنید تا ترکیب شیمیایی به وجود بیاید. 1 ساعت صبر کنید و بعد از آن با باز کردن آب لوله را شستشو دهید.

روش سوم باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه

روش سوم هم تقریبا شبیه به روش اول است اما با این تفاوت که ابتدا تمام نوشابه را داخل لوله میریزید و صبر می کنید تا به خوبی پایین برود.

سپس مقدار زیادی جوش شیرین را به آن اضافه می کنید و با دست آن را به داخل لوله میریزید.

حالا نصف سرکه سفید را به این دو ماده اضافه کنید. در این لحظه به دلیل واکنش شیمیایی محلول به سرعت می جوشد.

حالا باید 1 ساعت صبر کنید تا بعد از آن آب را باز کنید تا لوله تمیز شود.

اگر در روش سوم لوله باز نشد و گرفتگی مربوط به سینک ظرفشویی بود، در لوله های زیر سینک باید قسمتی که لوله فنری دارد و وظیفه تخلیه آب فاضلاب به داخل لوله را بر عهده دارد را تکان دهید و باز و بسته کنید تا گرفتگی رفع شود.

باز کردن لوله های فاضلاب با محلول های خانگی

باز کردن لوله های فاضلاب با محلول های خانگی

محلول های شیمیایی لوله بازکن هم در بازار موجود است که معمولا حاوی ترکیبات اسیدی هستند و با حل کردن لجن و اجسام گیر کرده در لوله فاضلاب ظرفشویی گرفتگی را رفع می کنند . اما معمولا استفاده از آنها توصیه نمی شود زیرا ممکن است باقی ماندن مقداری از این مواد در لوله باعث خورده شدن و از بین رفتن چسب بین اتصالات لوله ها و … شود و با نشتی آب در دراز مدت باعث خسارت شود . پس اگر از این مواد استفاده می کنید حتما طبق دستورالعمل زیر یا نوشته شده بر روی بسته بندی محصول پیش بروید .

اگر مشکل گرفتگی لوله‌ها خفیف باشد، می‌توانید با برخی محلول‌های خانگی آن را رفع کنید، اما گاهی گرفتگی حادتر از آن است که شما بخواهید آستین بالا زده و این کار را خودتان یا همسرتان به انجام برسانید، بلکه نیاز دارید تا از شرکت‌های خدماتی متخصص برای باز کردن لوله های فاضلاب آشپزخانه کمک بگیرید. سامانه خدمات آنلاین هوم سرویز این خدمات را به راحتی هر چه تمام‌تر در اختیار شما قرار می‌دهد و فقط کافی است از طریق وب‌سایت تشخیص برتر نسبت به سفارش این خدمات اقدام کنید. اما قبل از تماس با ما محلول های خانگی را برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی امتحان کنید. در گرفتگی های تازه ایجاد شده، این ترفندها بسیار موثر هستند.

آموزش ساخت محلول خانگی لوله بازکن

در بعضی موارد که گرفتگی لوله‌ها کم است، شما می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید. برای پیدا کردن مواد مورد نیاز جهت ساختن یک محلول خانگی که بتوانید برای باز کردن لوله‌ها از آن استفاده کنید، کافی است تنها به گنجه آشپزخانه خود رجوع کنید. این کار باعث می‌شود بدون استفاده از مواد شیمیایی خطرناک که برای خودتان و لوله‌ها مضر است، گرفتگی را برطرف کنید.

محلول خانگی برای باز کردن لوله‌های فاضلاب

  • جوش‌شیرین
  • سرکه
  • دستمالی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا روی سوراخ فاضلاب قرار دهیم که آن را مسدود کند.
  • یک کتری پر از آب جوش

در مرحله اول نصف بسته جوش شیرین را در سینک خالی کنید. آن را مستقیم بدون مخلوط کردن با چیزی و به صورت خشک در سینک خالی کنید. بعد از ریختن جوش شیرین، نصف فنجان سرکه را داخل راه فاضلاب خالی کنید. حالا وقت آن رسیده که سریع با دستمال راه فاضلاب را ببندید، سعی کنید خیلی دقیق راه خروجی را ببندید تا هیچ چیز نتواند خارج شود، چرا که در اثر واکنش بین این دو ماده یک فوران کوچک را خواهید دید که به سمت بالا است و شما باید مانع خروج مواد شوید. به مدت ۳۰ دقیقه باید این ترکیب در لوله بماند. کتری آب جوش را آماده کرده و بعد از ۳۰ دقیقه، آب جوش را به آرامی در لوله‌ خالی کنید. کار شما تمام شد. گاهی اوقات شاید لازم باشد این کار بیش از یک‌بار انجام داد، اما معمولاً همان یک‌دفعه کافی است.

هرچند باز کردن لوله ظرف‌شویی با جوش شیرین می‌تواند تا حدودی گرفتگی لوله را برطرف کند. اما در گرفتگی‌های سخت باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین امکان‌پذیر نیست.

ترکیب جوش شیرین با سرکه که به‌عنوان راه باز کردن لوله فاضلاب استفاده می‌شود، معمولاً چربی‌های رسوب شده را تا حدودی از بین می‌برد. باز کردن لوله ظرف‌شویی با جوش شیرین نمی‌تواند گرفتگی‌های سخت را از بین ببرد.

باز کردن لوله های فاضلاب با جارو برقی دمنده و خشک و تر

باز کردن لوله های فاضلاب با جارو برقی دمنده و خشک و تر

برخی از جارو برقی‌های پیشرفته علاوه بر حالت مکش، حالت دمندگی هم دارند. اگر در خانه چنین جارویی دارید می‌توانید از آن برای باز کردن لوله فاضلاب استفاده کنید. برای این کار لوله جارو برقی را روی دهانه لوله فاضلاب ظرف‌شویی قرار دهید. بعد دور آن را با پارچه یا حوله محکم بپوشانید و به نوعی آب‌بندی کنید.
سپس جارو برقی را در حالت دمندگی قرار داده و روشنش کنید. بادی که جارو برقی ایجاد می‌کند به جرم‌های لوله فشار وارد کرده و آن‌ها را از جداره لوله جدا می‌کند. همین کار باعث می‌شود گرفتگی لوله برطرف شود. بعد از چند دقیقه کمی آب داغ داخل لوله بریزید که همه‌ چیز تمیز شود.
از جارو برقی خشک و تر هم می‌توانید برای باز کردن لوله فاضلاب استفاده کنید. بدین منظور ابتدا جارو را روی حالت مکش مایعات قرار دهید. سپس لوله جارو برقی را در دهانه لوله فاضلاب ظرف‌شویی قرار دهید و آن را آب‌بندی کنید. در نهایت جارو را با نهایت قدرتش روشن کنید. اگر گرفتگی لوله شدید نباشد احتمالا کارتان راه می‌افتد.

باز کردن لوله فاضلاب با آب جوشیده

این کاری است که از آن ساده تر وجود ندارد، کتری را روی اجاق گاز یا داخل مایکروویو قرار دهید و تا جایی که ظرفیت دارد در آن آب بریزید و بجوشانید حالا آنرا در دو یا سه مرحله به آرامی داخل لوله بریزید اجازه دهید آب داغ چند ثانیه در هر بار کار کند و بعد سری بعد آب را بریزید این همیشه ساده ترین و سریع ترین راه حل است. اگر قبل از تمام شدن آب جوش ،لوله باز شد به خود تبریک بگویید و با بقیه آن برای خود یک فنجان چای درست کنید.

باز کردن لوله فاضلاب با تمیز کردن زانویی

باز کردن لوله فاضلاب با تمیز کردن زانویی

اگر داخل کابینتی را نگاه کنید که زیر سینک ظرف‌شویی قرار دارد، قطعه‌ لوله‌ای نظرتان را جلب می‌کند. لوله‌ای خمیده که به زانوی انسان شباهت دارد. اصلا به علت همین شباهت به آن «زانویی» می‌گویند. این قطعه از لوله به خاطر شکل خاصی که دارد مستعد گرفتگی است. به همین دلیل یکی از روش‌ها برای باز کردن لوله فاضلاب ظرف‌شویی این است که ابتدا زانویی را باز کنید و بعد شست‌و‌شویش داده و کاملا جرم‌گیری‌اش کنید. در نهایت آن را دوباره جا بزنید. البته این کار کمی کثیف‌کاری دارد بنابراین قبل از آن داخل کابینت را خالی کنید و کف زمین را با پارچه یا روزنامه بپوشانید.
در بسیاری از موارد گرفتگی زانویی موجب گرفتگی راه آب ظرف‌شویی می‌شود. اگر کمی فنی باشید می‌توانید این قطعه را باز کرده، شست‌و‌شو داده و سپس دوباره آن را جاگذاری کنید

تکنسین های شرکت تشخیص برتر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی نقاط استان تهران و البرز حتی در روز های تعطیل هستند. برای رفع مشکلات تاسیساتی ساختمان خود از جمله ترکیدگی لوله ، نشتی لوله ، نم و رطوبت ، گرفتگی لوله و … فقط کافیست با شعب ما در سراسر تهران تماس حاصل فرمائید.
تماس با تشخیص برتر

تشخص ترکیدگی لوله | رفع نم و رطوبت | نشط یابی لوله | لوله باز کنی | تشخیص برتر